Voľný čas - turistika, lyžovanie a iné aktivity

Turistika a prechádzky v okolí

Ak máte záujem aj o turistiku, určite v Tatrách nájdete ideálne podmienky. Za všetky môžeme menovať napríklad Kriváň, Rysy, Bystrá. Ďalej plesá, ako napríklad Zelené pleso, Štrbské, Skalnaté pleso a iné. Tatry ponúkajú široký výber turistických trás rôznych obtiažností pre rôzne vekové kategórie - od detí až po skúsených horalov. Pri výbere vám samozrejme môžeme pomôcť a poradiť, pretože sami sme aktívni turisti. Bližšie informácie o turistike a turistických chodníkoch.

Turistika a turistické trasy na Štrbskom Plese

Lyžovanie

Štrbské Pleso patrí medzi najznámejšie lyžiarske strediská, ktoré ponúka kvalitné zjazdovky a nové, modernizované vleky a lanovky. Zjazdovky sú vhodné nielen pri začínajúcich lyžiarov, ale aj pre profesionálov. Stručné informácie o lyžovaní a zjazdovkách.

Lyžovanie na Štrbskom Plese

Člnkovanie

Od roku 2008 bolo na Štrbskom Plese obnovené člnkovanie pre turistov a záujemcov. Táto tradícia pochádza ešte zo začiatku 20-teho storočia, keď táto aktivita bola vyhľadávaná mnohými návštevníkmi tohto turisticky príťažlivého strediska. Následne bola obnovená až v roku 2008. Ceny sa pohybujú okolo 15 € / hodinu za člnok pre 3 osoby. V prípade záujmu je možné prenajať si člnok aj pre viac osôb.

Člnkovanie na Štrbskom Plese

Cykloturistika a cyklotrasy

Pre milovníkov cykloturistiky ponúka Štrské Pleso veľa možností na vyžitie. V okolí sú k dispozícii ako normálne cesty, po ktorých sa dostanete napríklad do tatranských obcí a osád, tak aj cyklotrasy, vedúce do širokého okolia v dĺžke desiatok kilometrov. Viac informácií o cyklotrasách v blízkosti Štrbského plesa nájdete tu.

Cykloturistika v okolí Štrbského Plesa

Prechádzka okolo Štrbského plesa

Prechádzka okolo Štrbského plesa patrí medzi najkrajšie zážitky, ktoré si môžete dopriať počas oddychu. Okolo plesa vedie chodník, ktorý je v lete využívaný návštevníkmi a v zime sa po ňom preháňajú aj bežkári. Pozdĺž chodníka sú rozmiestnené aj rôzne informačné tabule, poskytujúce informácie o samotnom Štrbskom plese, jeho histórii, faune, flóre a zaujímavostiach v okolí. Okrem nich sú to rozmiestnené aj rôzne jednoduché prekážky, ktoré poskytujú návštevníkom možnosť trochu si zacvičiť a otestovať svoju kondíciu. Či sa už na prechádzku vydáte ráno, cez obed alebo večer, vždy vás očaruje príroda a jej podoby v rôzne časy dňa.

Prechádzka okolo Štrbského plesa

Veveričí park

Pre športovo založených návštevníkov sa pod Štrbským plesom (v blízkosti hotelov a apartmánov) nachádza Veveričí park. Jedná sa o areál, ktorý je vybavený rôznymi druhmi prekážok a atrakcií, po ktorých záujemcovia postupne preliezajú, s cieľom dostať sa zo štartu do cieľa. Lanové prekážky sú umiestnené na stromoch, pričom po nich postupne prechádzate. Istenie je samozrejmosťou. Trate sú navrhnuté nielen pre dospelých, ale aj deti, takže svoje schopnosti si tu môžu otestovať naozaj všetci.

Veveričí park

(Fotografie sú majetkom autora. Informácie uvedené tu sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nenesieme zodpovednosť).