Cykloturistika na Štrbskom Plese

Všeobecné informácie

V okolí Štrbského Plesa sa nachádza množstvo cyklotrás, vedúcich ku hlavným tatranským osadám. Tie najjednoduchšie sú určené najmä začiatočníkom a rodinám s deťmi, ktoré chcú príjemne stráviť čas vo Vysokých Tatrách. Samozrejme, k dispozícii sú aj náročnejšie, určené naozajstným fajnšmekrom. Nižšie nájdete mapy cyklotrás vo Vysokých Tatrách, pričom dopredu je možné prezrieť si jednotlivé cyklotrasy a pripraviť sa na výlet. Existujúce cyklotrasy sú ďalej rozširované, modernizované a doplňované o ďalšie úseky, takže už pri ďalšej návšteve natrafíte na niečo nové.

Cyklotrasy v okolí Štrbského Plesa

Kam sa po všetkých cyklotrasách môžete vlastne dostať ? V podstate do všetkých najznámejších turisticky vyhľadávaných miest. Začať môžeme napríklad Popradským Plesom v blízkosti Štrbského plesa. Ďalšou možnosťou je využiť Tatranskú magistrálu, ktorá sa tiahne cez celé Vysoké Tatry, od Západných až po Belianske Tatry. Z nej je možné odbočiť a dostať sa do oblasti Podbanského, Štrby, Slavkova, Lomnice a iných malých dedín, ku ktorým tieto cyklotrasy vedú. Rovnako je možné dostať sa do hlavných tatranských stredísk ako Smokovce alebo Tatranská Lomnica, prípadne priamo do Popradu a odtiaľ sa vrátiť popod Vysoké Tatry. Samozrejme, takýto okruh je pomerne náročný, ale pre niekoho môže byť aj časť z neho zaujímavá. Z každej cyklotrasy sa vám ale určite budú odkrývať jedinečné pohľady na vrcholy majestátnych tatranských štítov, ktoré vo vás navždy zostanú.


(Fotografie sú majetkom autora. Informácie uvedené tu sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nenesieme zodpovednosť).