Doprava na Štrbské Pleso

Doprava na Štrbskom plese - pohľad na zubačku

Parkovanie

Parkovanie na Štrbskom plese je možné na viacerých miestach. Či už je to priamo na centrálnom parkovisku v centre, alebo veďla turistickej ubytovne asi 300 m od centrálneho parkoviska smerom k zjazdovkám. Okrem toho sa malé parkovisko nachádza aj pri hoteli FIS, ktoré je určené ubytovaným hosťom. Ceny za parkovanie sa líšia od miesta a obdobia roka. Počas hlavnej zimnej sezóny je parkovanie na verejných parkoviskách väčšinou bezplatné. Mimo zimnej sezóny sú ceny približne takéto - informácia je z 31.10.2016:

  • 1 hodina - 1,30 €
  • 2 hodiny - 2,60 €
  • 3 hodiny - 3,90 €
  • 4 hodiny - 5,20 €
  • 1 deň - 5,50 €

Auto

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Štrbské Pleso, je z týchto dvoch smerov:

  • Liptovský Hrádok - tu je zjazd z diaľnice, ktorá sa napája na cestu smer Vavrišovo - Pribylina - Podbanské - Štrbské Pleso.
  • Poprad - je potrebné ísť smerom na Smokovce a v Starom Smokovci odbočiť na smer Tatranské Zruby - Tatranská Polianka - Vyšné Hágy - Štrbské Pleso.

Autobus

Autobus je ďalšia možnosť pre tých, čo prichádzajú inak ako na aute. Zase je viacero možností, tu sú najvhodnejšie:

  • Liptovský Mikuláš - hneď pri vlakovej stanici je autobusová stanica, z ktorej pokračuje autobus smerom na Štrbu, kde je nutné prestúpiť na smer Štrbské Pleso.
  • Poprad - možné je cestovať priamo na Štrbské Pleso, prípadne si zvoliť prestupnú stanicu v Štrbe alebo vo Svite.

Vlak

Vlakom je možné docestovať do Popradu a odtiaľ priamo vlakom na Štrbské Pleso cez Smokovce. Zo Smokovcov ide vlak buď na Štrbské pleso, alebo na Tatranskú Lomnicu. Z toho dôvodu je potrebné dávať si pozor, ak niekde prestupujete alebo nastupujete na vlak.

Zubačka

Zubačka zo Štrby je jeden z najznámejších a najobľúbenejších spôsobov dopravy. Zubačka premáva z obce Štrba už od konca 19-teho storočia. Trasa je dlhá asi 5 km a cesta trvá približne 15 minút. Pre deti je to jedna z nezabudnuteľných atrakcií, ktorú vám tento spôsob dopravy ponúka.
Pre aktuálne informácie o odchodoch zubačky zo Štrby na Štrbské Pleso kliknite tu (v prípade potreby je možné zmeniť čas a dátum).
(Fotografie sú majetkom autora. Uvedené informácie sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nezodpovedáme).